Spartak Charsznica - Northstar Miechów

Majówkowy tydzień kończyło spotkanie o 6 pkt z Northstarem. Ku uciesze trenera spotkanie zmobilizowało prawie wszystkich i licznie zgromadzeni dali mu duże pole manewru z ustalaniem składu. Mimo zakończenia wcześniej spotkania w Żarnowcu znów do dyspozycji był Pawłowski, który chciał koniecznie wspomóc drużynę w tak ważnym spotkaniu.

Spotkanie rozpoczęło się od walki w środku pola i prób szybkich ataków z jednej jak i drugiej strony.  Goście indywidualnymi akcjami próbowali dużo mieszać jednak zawsze na posterunku był Szewczyk oraz nasi obrońcy. Widać było niestety które miejsca zajmują obie drużyny bo na boisku było miejsca jak na placu targowym wieczorem. Na szczęście dla Spartaka goście nie umieli z tego skorzystać i to Spartak wyprowadzał swoje akcje dość często. Swoją sytuacje zmarnował jednak z początku Cholewa, Żarnowiecki i Kruszec. Dopiero po około 20 minutach dośrodkowanie z rzutu wolnego dobrze zamknął Niewiara i tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Spartak dawał w pierwszej części sporo pracy bramkarzowi gości jednak za każdym razem stawał on na wysokości zadania. Dzięki temu na przerwę Spartak schodził tylko z 1 bramkowym prowadzeniem.

Na drugą część gry zawodnicy Spartaka wyszli z nastawieniem dobicia przeciwnika za wszelką cenę aby ten już się nie podniósł i nie złapał żadnego kontaktu. Sztuka ta się udała bo szybko bramkę na 2:0 strzelił Żarnowiecki, a kolejne trafienia dołożyli: Cholewa, Pypno i znów Cholewa.5:0 to jednak łagodny wymiar kary jaki tego dnia nasi gracze zafundowali Northstarowi bo mogło być znacznie wyżej...

Zdobywamy więc bardzo cenne 3 pkt z rywalem do walki o utrzymanie lecz niestety nie będzie nam dane w spokoju przygotować się do następnego weekendowego spotkania gdyż już w środę zmierzymy się z Pilicą Wierbka, która w tej rundzie idzie jak burza i wygrała 4 spotkania, zremisowała 1 i przegrała 1. Bardzo dobre wyniki jakie notuje drużyna z Wierbki nie są dziełem przypadku i będzie bardzo trudno w środku tygodnia wyrwać jakiekolwiek punkty. Nasi zawodnicy muszą zagrać dobre zawody i dać z siebie maximum aby dopisać do konta kolejne 3 pkt.

W weekend mamy w rozkładzie jazdy wyjazd do Chechła po kolejne cenne 3 punkty.